Lütfen Türkçe Versiyon için Tıklayınız >>>  Please Click for English Version >>>
iFTi Psikoterapi
Ana Sayfa Psikoterapi Hizmetleri Makaleler Çalışanlar Linkler Duyurular İletişim
Homomorfizm, Terapi Ve Metamorfizm
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 
Doğal yapılanma itkimiz; gerçek gerçeklikle ve onun içinde, varoluşumuzun devamı ancak/öncelikle, homomorfizm işlem ve süreci ile mümkün olabilmektedir. İlişki doğasındaki bu durum, terapi ve terapist eylemselliğinde söz konusudur; bundan ayrı düşünülemez. Böylece terapistin temel aktivitesi, ağırlıklı olarak homomorfik oluşu sağlama çabasına dönüşmektedir.
 
Bu perspektiften terapi; yenilenmiş bir bakışla, küratif durumların neyin, neye, nasıl metamorfoza sebep olduğu ya da sebebi ile birlikte olduğunun irdeleneceği; öğretilerin dışında, aynılaştırma çabasının metakomünike edileceği bu sunumda; terapötik sürecin ve işleyişinin ve yeniden homomorfik oluşla birlikte bu tema çerçevesinde açılımında olunacak ve aynılaştırma çabasının irdelenmesi yanında, homomorfik ve metamorfik süreçlerle, terapinin eytişimi üzerinde durulacaktır.
 
Çift ilişkisinde; temel ikiden çok gerçekliğin olduğu noktada, terapistin değişim adına, terapist de dahil; kişileri ilgilendiren metamorfozunu da göze alarak, ilişkilere müdahalesinde/ilişkilerde bir eşitlik, ardışıklık veya karakteristik bir yapı anlamına gelmekte olan bir tür homomorfizm aramaktayız; ancak bu şekilde omnipotansımızdan istifade eder olabiliriz ya da buna inanmaktayız.
 
Burada, bir şeyin uyduğunu söylersek, zihnimizde başka bir ilişki vardır. Bir danışan; eğer bizim getirdiğimiz tanımımıza ve çerçevelememize uyarsa ancak, ona yardımcı olabiliriz. Aksi halde, direnç mağduru olmaya aday hale geliriz. O yüzden, homomorfizme öncelikli olarak gereksinimimiz söz konusudur.
Email listemize üye olarak, Psikoterapi ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz...
Email:
Copyright © 2009 İfti Psikoterapi