Lütfen Türkçe Versiyon için Tıklayınız >>>  Please Click for English Version >>>
Ana Sayfa Psikoterapi Hizmetleri Makaleler Çalışanlar Linkler Duyurular İletişim
Risk Altındaki Çocuklar ve Ailelerinde Yapı ve İşleyiş Özellikleri
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Ailedeki yapı ve işleyişin maladaptif oluş açılımında “normal” ve “anormal” tanımlarının patern oluşumu, yapı, organizasyon, performans, operasyon ve fonksiyonellik özellikleri dahilinde değerlendirileceği bu çalışmada, genel sistem teorisi güdümünde kozmik gerçeklik içinde öznel gerçeklik ve ilişki gerçekliğinin irdelenmesi söz konusu olacaktır.

 

Risk altındaki çocuğun mağduriyeti maladaptif yapı uygunsuzluğu, disfonksiyonellik ve bu bağlamda ortaya çıkan çok yönlü destrüktivite ve bununla birlikte, birliktelik ve bireysellik ihtiyacındaki düzensizlik ve yoksunluklar ve bir dizi gelişimsel problemler olarak tanım bulabilir. Bir diğer tanımla, risk altındaki çocuk, maladaptif bir kontekstle maladaptif olma zorunluluğunun yetersizliğinin mağdurudur. 

 

Maladaptif özelliklerle yapı ve işleyiş özelliklerinin kesişme noktalarında ortaya çıkan durumlara, klinik anlamda tanımlar getirilse de, bu tür devasa sarmalların içinde uzmanın yetersiz kalmasının kaçınılmazlığında daha çok yapı ve işleyiş bilgisine ihtiyacımızın olduğu da bir gerçektir. Bu çalışmada da, bu bilginin çoklu gerçekliğin entegratif doğasına dair işlenilmesinde olunacaktır.bir çalışma adına olabilirliği vurgusunda olunacaktır. 

Email listemize üye olarak, Psikoterapi ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz...
Email:
Copyright © 2009 İfti Psikoterapi