Lütfen Türkçe Versiyon için Tıklayınız >>>  Please Click for English Version >>>
iFTi Psikoterapi
Ana Sayfa Psikoterapi Hizmetleri Makaleler Çalışanlar Linkler Duyurular İletişim
Yrd. Doç. Dr. Murat DOKUR, Psikiyatr
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

1983’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1985-1991 yılları arasında aynı fakültede psikiyatri ihtisası yapmıştır. 1988-1989 yıllarında Mental Research Institute (MRI), Palo Alto, Kaliforniya’da Kısa Psikoterapi (Stratejik-İnteraksiyonel-Problem Çözücü) ve Aile-Çift Terapisi eğitim programlarını tamamlamıştır. 1984-1994 yılları arasında Überlingen Moreno Enstitüsü’ne bağlı olarak Psikodrama (Sosyodrama,Sosyometri) Grup Terapisi eğitimi almıştır. 1989’da Peter Sifneos’un Kısa Dönemli Dinamik Psikoterapi, 1992-1994 yılları arasında Dr. Cahit Ardalı tarafından yapılan Dinamik Süpervizyon Grubu ve Dinamik Psikoterapi Gruplarına katılmıştır. 1995’te A.B.D’de Daniel Stern’ün Yenidoğan Psikiyatrisi-Yetişkin Psikoterapisi ve Habib Davanloo’nun Kısa Dönemli Dinamik Psikoterapi çalışma gruplarına katılmıştır. 1994-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Psikoloji ve Pedagoji Bölümleri’nde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında Aile Terapisi-Çift Terapisi, Grupla Psikolojik Danışmanlık ve Kişilerarası İlişkiler derslerini vermiştir. 

2000 yılındaki Aile ve Evlilik Terapileri Sempozyumunun, 2002, 2003, 2005, 2007, 2009 ve 2011 yıllarında gerçekleştirilen I., II., III., IV., V., VI. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongrelerinin Kongre Başkanlıklarının yanı sıra, 2004 yılında International Family Therapy Association (IFTA) ile birlikte yapılan XIV. IFTA Dünya Aile Terapisi Kongresi’nin Lokal Organizasyon Komitesi’nin Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 

Ayrıca 2013 Ekim ayında, İstanbul’da gerçekleşmiş olan VI. EFTA (European Family Therapy Association) Kongresi’nde Organizasyon Komitesi başkanlığını yürütmüştür.

Aile ve Evlilik Terapileri Derneği Kurucu Başkanı olup, 2017 Kasım'a kadar başkanlık görevini yürütmüştür. Türkiye Psikiyatri Derneği, International Family Therapy Association (IFTA), European Family Therapy Association (EFTA) ve European Association of Psychotherapy (EAP) üyesidir. Türkiye Psikiyatri Derneği Aile Terapisi Çalışma Birimi üyesidir.Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi (EFTA-TIC) üyesidir.

2013 - 2018 yılları arasında Arel Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora öğrencilerine ders vermiştir.

Direktörü olduğu merkezi bünyesinde, mesleğinde öncü olan, dünya çapında değerli uzmanlarla eğitim çalışmaları ve seminerler düzenlemiştir.

Yurt içinde ve yurt dışında, çok sayıda kongrede konferans, çalışma grubu ve panel şeklinde sunumlar yapmıştır.

Yrd. Doç. Dr. Murat Dokur’un, Uzm. Psikolojik Danışman Yael Profeta Harunzade ile birlikte yazdığı “Aile ve Çift Terapileri” isimli kitabı 2006 yılında basılmıştır.

                                       

 

Email listemize üye olarak, Psikoterapi ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz...
Email:
Copyright © 2009 İfti Psikoterapi