Lütfen Türkçe Versiyon için Tıklayınız >>>  Please Click for English Version >>>
iFTi Psikoterapi
Ana Sayfa Psikoterapi Hizmetleri Makaleler Çalışanlar Linkler Duyurular İletişim
Yael PROFETA HARUNZADE, Uzm. Psk. Dan.
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

1977’de doğmuştur. 2000 yılında, İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı’ndan mezun olmuştur. 2002 yılında ise, aynı bölümde, “Çocuğun Davranış Problemleri ile Ebeveyn Çatışmasını Algılayışı Arasındaki İlişki” konulu tezini vererek yüksek lisansını tamamlamıştır.

 

Bir yıl boyunca Prof. Dr. Haluk Yavuzer ile birlikte çalışmıştır. Lisans ve lisans sonrasında çocuk, ergen ve aileyle ilgili aldığı birçok eğitimin ve yaptığı çeşitli stajların yanı sıra; iki yıl boyunca Uzm. Psikolog Yavuz Erten’in “Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere” seminerine katılmış ve Dr. Murat Dokur’un verdiği, 500 saatlik “Aile ve Çift Terapileri Eğitimi”ni tamamlamıştır.

 

Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. 2002, 2003, 2005, 2007 ve 2009 yıllarında gerçekleştirilen I., II., III., IV., V. ve VI. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongrelerinde Düzenleme Kurulu’nda yer almıştır. Ayrıca, International Family Therapy Association (IFTA) ile birlikte yapılan XIV. IFTA Dünya Aile Terapisi Kongresi’nde, Düzenleme Kurulu üyesi olarak,  aktif görev almıştır.

 

Ayrıca 2013 Ekim ayında, İstanbul’da gerçekleşmiş olan VI. EFTA (European Family Therapy Association) Kongresi’nde Organizasyon Komitesi’nde yer almıştır.

 

Human Systems (Avrupa Aile Terapisi Derneği süreli yayını) adlı dergide yayınlanan makalelerin Türkçe çevirisinin yayınlanmasından sorumludur.

 

2001 yılından bu yana Dr. Murat Dokur ile birlikte, iFTi Psikoterapi’de çocuklarla, ergenlerle, ailelerle ve çiftlerle terapist ve ko-terapist olarak çalışmaktadır.

 

Türkiye Psikiyatri Derneği Aile Terapisi Çalışma Birimi, International Family Therapy Association (IFTA), European Family Therapy Association (EFTA) ve European Association of Psychotherapy (EAP) üyesidir. Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi (EFTA-TIC) üyesidir.

 

2006 yılında, Dr. Murat Dokur ile birlikte yazdığı “Aile ve Çift Terapisi” kitabı yayımlanmıştır.

 

2012 yılında yayınlanan, R. D. Laing’in “Aile Politikaları” ve Thomas Szasz’ın “Psikoterapi Miti” adlı kitaplarının Türkçe çevirisini yapmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Email listemize üye olarak, Psikoterapi ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz...
Email:
Copyright © 2009 İfti Psikoterapi